Informatyzacja Szpitala Puckiego za ponad 1,6 mln złotychPersonel medyczny zyska możliwość konsultacji badań oraz historii choroby pacjentów ze specjalistami z większych ośrodków medycznych,
Personel medyczny zyska możliwość konsultacji badań oraz historii choroby pacjentów ze specjalistami z większych ośrodków medycznych, pacjenci natomiast zyskają dostęp on-line do danych bezpośrednio ich dotyczących (np. historia choroby, wyniki badań).
Niewątpliwe bezpośrednie korzyści z wdrożenia projektu odniosą także sami pacjenci, którzy zyskają możliwość korzystania z nowych usług społeczeństwa informacyjnego. Niezwykle wygodna i eliminująca konieczność oczekiwania w kolejkach, będzie możliwość dokonania rejestracji do szpitalnych poradni przez Internet.
Rozwiązaniem nowatorskim jest ponadto możliwość prowadzenia konsultacji lekarskich on-line. Wpłynie to na poziom dostępności fachowej porady lekarskiej, w szczególności dla osób zamieszkujących obszary wiejskie, osób niepełnosprawnych, czy starszych.
Nowatorskim w skali krajowej rozwiązaniem z dziedziny telediagnostyki wdrożonym przez Szpital Pucki sp. z o.o. będzie zdalna rejestracja jednokanałowego zapisu EKG, dokonywana przez pacjentów z wykorzystaniem urządzeń zakupionych w ramach projektu, których pomiary będą transmitowane drogą internetową do lekarza prowadzącego. Technologia ta jest przełomem w diagnostyce udarów i pozwala na realne wdrożenie korzyści płynących z rozwoju nauki w ochronie zdrowia.
Wartość całkowita projektu: 1 666 738,08 zł
Wartość dofinansowania: 1 416 727,36 zł (85%)źródło: powiat.pucki.pl