RZUCEWO - 1 godz. Rzucewo to malutka wioska pożozona na wysokim brzegu Zatoki Puckiej. Dawniej była osadą rycerską należącą do książąt pomorskich, a potem do Zakonu Krzyżackiego. Do Rzucewa warto przyjechać, by zobacyć imponujący, neogotycki pałac przypominajacy średniowieczne zamczysko z powieści grozy. Obecny zamek wybudował w połowie XIX w. Major von Below według projektu architekta berlińskiego Fryderyka Augusta Stülera. W roku 1997 otwarto w odnowionym budynku ekskluzywny hotel ze stylową restauracją i kawiarnią. Koniecznie drogi turysto musisz obejrzeć panoramę okolicy z tarasu widokowego na wieży. Zwróć uwagę na rozciągający się w pobliżu park krajobrazowy, założony najprawdopodobniej przez samego króla Jana III Sobieskiego.
Na trasie Rzucewo - Osłonino, po obu stronach drogi rośnie około 300 drzew - w większości są to lipy. Według tradycji sadziła je Marysieńka - ukochana żona króla Jana, do którego majatek rzucewski należał przeszło 30 lat.
PUCK - to nieduże, zabytkowe miasto z bogatą historia i tradycjami. Niepowtarzalna atmosfera tego kaperskiego grodu sprawia, że warto tu przyjechać i pospacerować starymi uliczkami. W Pucku już w X wieku funkcjonował port a wkrótce potem ta największa nad Małym Morzem wieś stała się siedzibą książęcego kasztelana. Po otrzymaniu w 1348 roku praw miejskich Puck został ufortyfikowany. Miasto było kilkakrotnie zastawiane w zamian za pożyczki: raz królowi szwedzkiemu, innym razem bogatemu Gdańskowi. W 1920 r. po odzyskaniu przez Polskę niepodległości odbyły się w Pucku uroczyste zaślubiny Polski z Morzem. Józef Haller w obecnosci tysięcznych tłumów wjechal na białym koniu w wody zatoki i rzucił w nie platynowy pierścień. Na pamiątkę tego wydarzenia w porcie ustawiono słup zaślubinowy, który można oglądać do dzisiaj.
RYNEK - 15 min. Wokół prostokatnego rynku stoją urokliwe kamieniczki mieszczańskie z XVIII wieku i poczatku XIX w. Przy Starym Rynku zlokalizowany jest dawny Ratusz z 1865 r. Obecnie w budynku mieści się Urząd Stanu Cywilnego.
MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ - 1 godz.(czynne w sezonie codz. w godz.9.00 - 14.00 i 14.30 - 17.00, poza sezonem w godz. 9.00 - 15.00) Stała ekspozycja archeologiczna dotyczy historii miasta od średniowiecza po wiek XX. Szczególnie godny uwagi jest burżuazyjny salonik z meblami z końca XIX w. Drugi oddział muzeum mieści się w słynnym Szpitaliku Miejskim z 1725 r. Można tu obejrzeć ciekawe zbiory etnograficzne, wsród nich: narzędzia i sprzęt używany na co dzień w okolicznych wioskach.
KOŚCIÓŁ ŚW. PIOTRA I PAWŁA - 30 min. Przy ulicy morskiej prowadzącej do portu znajduje się najbardziej szacowna budowla miasta. Jest nią gotycki kościół budowany etapami między XIII a XV wiekiem. We wnętrzu puckiej fary znajdują się miedzy innymi: ceglane filary podtrzymujące gwiaździste sklepienie, gotycka kaplica chrzcielna oraz XVI - wieczna bardzo cenna kaplica Wejherów. Warto zwrócić uwagę na klasyczny ołtarz główny i kaplicę Judyckiego bogato zdobioną barokowymi obrazami i rzeźbami.
ZATOKA - 1 godz. Będąc w Pucku koniecznie musisz zawitać nad wody Zatoki Puckiej. Znajdziesz tam najładniejsze zakątki miasta. Niewielki, uroczy port rybacki, kolorowe kutry, ładna piaszczysta plaża, drewniane molo oraz niewielki porcik jachtowy to niewątpliwie atuty Pucka. Jak znajdziesz chwilkę czasu pospaceruj po molo, z którego roztacza się niezapomniany widok na Władysławowo i Mierzeję Helską.
SWARZEWO - 20 min. Duchowym zwieńczeniem turystycznych wojaży po przepięknych terenach Północnych Kaszub stać się może nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Polskiego Morza.Wieś Swarzewo, o której mogłeś słyszeć z powodu cudownej figurki leży na tkz. Kępie Swarzewskiej. Do tej sympatycznej, bezpretensjonalnej wioski wędrują pielgrzymi, by podziękować za otrzymane łaski i prosić o wstawiennictwo i opiekę. Mała 66-centymetrowa figurka nie przestaje przyciągać wciąż nowych, niezliczonych pielgrzymek i miłośników sztuki. Madonna Swarzewska żyjąca w historii, w podaniach i legendach od wieków z odległego brzegu błogosławi maszopom (rybakom) z półwyspu i bacznie pilnuje swojego królestwa -Północnych Kaszub. W neogotyckim, bogato dekorowanym kościele warto zwrócić uwagę na obraz - mapę pochodzący z drugiej połowy XVII wieku. To wzruszające i piękne w swojej prostocie dzieło powstało w jednej z gdańskich pracowni. Poza tym swarzewski kosciół szczyci się niezwykle cenną drewnianą rzeźbą polichromowaną, datowaną na lata 1480 - 1490. Warto zwrócic uwagę na obraz z 1684 r. ukazujący dzieje cudownej figurki.